Co je magnetická barva

Tajemství magnetické barvy

Jak název napovídá, magnetická barva má mnohem zajímavější poslání než běžné nátěry na dřevo, kov či omítku. Jedná se o magnetický nátěr na zdi, dřevo, papír a plátno. Díky vysokému obsahu železa barvou natřená plocha drží magnety stejně dobře jako magnetická tabule. Magnetickou barvu můžeme použít doma k vytvoření nestandardní nástěnky kdekoli na stěně a pomocí magnetu na ni zavěšovat pěkné obrázky, dopisy, vzkazy, ale i složenky, abychom na nic nezapomněli. Ve srovnání s korkovou nástěnkou rozpíchanou špendlíky oceníme magnetickou plochu zejména z hlediska bezpečného používání malými dětmi a také její neviditelný a tudíž „dokonalý“ estetický vzhled. 

 

Proč na magnetické barvě drží magnety

Barva je založena na vodní bází, proto je bezpečná a nezávadná. Do barvy jsou však přidány speciální kovové částice, které umožňují přichycení magnetů. Barvu lze natřít na povrchy, jako je zeď či dřevo. Pokud ji přetřeme tenkou vrstvou běžné malby (zdivo) nebo nátěru (dřevěné dveře), ,,magnetický“ povrch zcela splyne s okolím, předměty s magnetkou drží na normální stěně, která se naprosto ničím neliší od okolí. V moderním bytě se nástěnka moc dobře nevyjímá a ne všichni mají rádi vzkazy či připomínky navěšené na ledničce.

 

Použití magnetické barvy

Magnetická barva má široké použití nejen v domácnosti, ale i komerčních prostorách. Najde uplatnění jako magnetická zeď v kavárnách, konferenčních místnostech nebo kancelářích. S pomocí magnetické barvy proměníte i obyčejnou zeď v magnetickou tabuli. 

 

Vydatnost

Obecně platí, že z jednoho litru barvy natřete přibližně 2m2 pŕi třech vrstvách. Tyto vrstvy zaručí dobrou přilnavost magnetů. Provedli jsme i test, výsledky si můžete přečíst ZDE

 

Čistění

Vzhledem na to, že barva je na vodní bázi, nářadí omyjete čistou vodou. Případné znečistění povrch (nábytek, podlaha) lze také omýt vodou, doporučujeme však povrch omýt co nejdříve, a nejlépe použít teplou vodu. 

 

Příklady použití magnetické barvy