Často kladené otázky

Rádi se s Vámi podělíme o rady a typy nejen ohledně magnetické barvy. V případě zájmu nás můžete kdykoli kontaktovat na info(ZAVINÁČ)dopler.eu

 

Je použití magnetické barvy snadné nebo třeba odborníka?

Magnetická barva je připravena k použití a aplikace je jednoduchá. Barvu aplikujte na rovný, hladký povrch zbavený prachu a nečistot. Důkladně ji před i během natírání promíchejte aby byla zaručena rovnoměrná distribuce kovových částic a tím se vytvořil dobrý magnetický efekt. Nanášejte dvě až tři vrstvy a jednotlivé vrstvy magnetické barvy nechte schnout nejméně 4 hodiny. 

 

Můžu magnetickou barvu použít i na dřevo?

Ano. Magnetická barva je vhodná nejen na zdi, ale i na dřevo, papír a plátno. Tyto materiály je však nutné ošetřit vhodným základovým nátěrem aby jste dosáhli hladký povrch a barva se pak lehce nanášela. 

 

Je magnetická barva nezávadná?

Magnetická barva je barva na bázi akrylátových pryskyřic s vysokým obsahem kovových částic. Je nezávadná a splňuje ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost a životní prostředí (tuto skutečnost uvádíme pro nabízené typy magnetických barev)

 

Může barva ovlivnit počítač nebo kardiostimulátor? 

Barva sama o sobě nemá vlastnosti magnetu, umožňuje však pomocí kovových částic magnet přichytit. Proto je bezpečné ji použít v interiéru bez ovlivnění počítačů nebo kardiostimulátorů. 

 

Kolik barvy budu potřebovat?

Pro optimální výsledek aplikujte tři vrstvy. Dle savosti podkladu lze s jedním litrem barvy natřít až 2m2 ve třech vrstvách. 

 

Lze barvu nechat bez povrchové úpravy nebo přemalování? 

Ano, možné to je. Barva má však díky vysokému obsahu kovových částic a nutnosti větší tloušťky nátěru menší odolnost

 Strom z magnetické barvy

V případě menších ploch; například magnetický strom, kde můžou děti pak namalovat zvířátka a umístit je na větve; lze barvu nechat bez jakékoli povrchové úpravy.